Vydavateľstvo vydalo na trh knižnú novinku

ktorá je v predaji...

   KÚPIŤ

Názov: MESTO-REGIÓN-METROPOLA, Paríž, Lyon, Saint-Étienne

Autor: Alena Kubová-Gauché a kolektív

Vydalo: VYDAVATEĽSTVO EUROSTAV, spol. s r. o., Bratislava

Rok vydania: 2011

ISBN: 978-80-89228-32-4

Formát: 210 x 265 mm

Celofarebná publikácia s počtom strán: 96

Mäkká väzba

MOC: 15,00

 

            Kniha Mesto – Región – Metropola, zostavená z textov francúzskych autorov, chce ozrejmiť, do akej miery súvisia návrhy na premenu mesta s novým poňatím metropoly a regiónu. Tento zámer sa opiera o príklady troch francúzskych miest: Paríž, Lyon a Saint-Étienne.

            Publikácia nadväzuje na medzinárodné sympózium, ktoré sa konalo v Bratislave a zostava textov chce poukázať na rôznorodosť prístupov k problému rozvoja existujúceho mesta.

            Predstava metropoly sa pôvodne spájala s rozširovaním mesta, s jeho premenou na veľkomesto. Dá sa však uvažovať o inom postupe, pri ktorom sa do popredia dostávajú medzimestské vzťahy. Tento postup vychádza z existujúceho mesta, ktoré má byť súčasťou metropoly.

            S posilnením udržateľnosti, atraktivity a výrazným zlepšením kvality života v mestách súvisia otázky, ktorými sa publikácia zaoberá a ktoré sú v centre problematiky územného plánovania a rozvoja metropoly 21. storočia.

            Publikácia je určená architektom, urbanistom, odborníkom na development, ale aj všetkým, ktorí sa zaujímajú o problematiku rozvoja miest.

 OBJEDNAJTE na predaj.knih@eurostav.sk alebo cez e-shop

Vytlačiť