CE.ZA.AR 2010 a jeho laureáti

 

CE.ZA.AR 2010  a jeho laureáti

 

V poradí 9. ročník Ceny Slovenskej komory architektov za architektúru pozná svojich laureátov. Slovenská komora architektov počas slávnostného galavečera 30. septembra 2010 v priestoroch Starej Tržnice v Bratislave vyhlásila Ceny za architektúru CE • ZA • AR 2010, ktoré udelila v 6 kategóriách: Bytové domy, Rodinné domy, Občianske a priemyselné budovy, Obnova a rekonštrukcia budov, Interiér a Exteriér.

Ocenenie CE.ZA.AR sa udeľuje každoročne za zrealizované architektonické dielo na Slovensku v uplynulých dvoch rokoch. Aktuálny ročník je osobitý výrazným nárastom počtu prihlásených prác – vo všetkých 6 kategóriách ich bolo až 98. O laureátoch rozhodovala medzinárodná odborná porota v zložení prof. Ing. arch. Ladislav Lábus (Praha), Ing. arch. Aleš Burian (Brno), univ. dipl. inž. arh. Dean Lah (Ľubľana), Ing. arch. Pavol Paňák (Bratislava), Arch. Dipl. - Ing. Peter Riepl (Linz), Ing. arch. Ľubomír Holejšovský (Nitra) a Ing. Anton Hykisch (Bratislava).

V prvom kole porota vybrala z prihlásených návrhov tri nominácie v jednotlivých kategóriách, v druhom kole po obhliadke nominovaných stavieb rozhodla o víťazných dielach, pričom o konečných výsledkoch hlasovania bol do ich vyhlásenia informovaný len predseda poroty.

Ceny víťazom v jednotlivých kategóriách odovzdali zástupcovia vybraných partnerov podujatia. Každý z ocenených si odniesol 32 cm vysokého CE.ZA.AR-a – cenu v podobe sochárskeho diela, ktorú navrhol doc. akad. sochár Ján Hoffstädter. Slávnostným galavečerom ako aj odovzdávaním cien sprevádzal moderátor Martin „Pyco“ Rausch a v rámci večerného programu vystúpili spevák Robo Opatovský s Monikou Bagárovou, speváčky Anita Soul a Yvetta Blanarovičová a hudobná skupina FUNKIEZ.

Bytové domy

Obr. 1 Štefan Pacák, Jana Koreňová, Juraj Koban


Exteriér

Obr. 2 Ján Kodoň, Branislav Kaliský, Marek Varga


Interiér

Obr. 3 Viktor Šabík aTatiana Kopková, cenu odovzdal Zsolt Szabo (vstrede)

 


Víťazi CE.ZA.AR 2010

  • Bytové domy: City Park Club, autori: Štefan Pacák, Juraj Koban, Jana Koreňová

City Park Club

 

  • Rodinné domy: Rodinný dom Prešov – Šalgovik, autor: Ján Mihalov

Rodinný dom, Prešov-Šalgovík

 

  • Občianske a priemyselné budovy: ETIS Slovakia, administratívno-výrobná hala, autor: Andrej Alexy

ETIS Slovakia, Bratislava

 

  • Obnova a rekonštrukcia budov: Rekonštrukcia podkrovia Považskej galérie umenia, autor: Dušan Voštenák

Rekonštrukcia podkrovia Považskej galérie umenia, Žilina

 

  • Interiér: Rekonštrukcia – Staré divadlo, autori: Viktor Šabík, Tatiana Kopková

Rekonštrukcia - Staré divadlo, Nitra

 

  • Exteriér: Verejné priestory EUROVEA – Bulvár, autori: Branislav Kaliský, Marek Varga, Miroslav Vrábel, Ján Kodoň, Michel Desvigne

Verejné priestory EUROVEA - Bulvár, Bratislava

 

  • Cena verejnosti: Vinársky komplex IN VINO v Modre, autori: Kalin Cakov, Emil Makara, Metodiy Monev, Ján Obušek, Miloš Djuračka a Martin Boška.

Vinársky komplex IN VINO, Modra

Viac informácií na: www.ce-za-ar.sk.

 


Vytlačiť